Ocieplanie podłogi na poddaszu to kluczowy element termoizolacji domu, na który można uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Podnosi komfort życia mieszkańców i zauważalnie wpływa na minimalizację kosztów ogrzewania. Dowiedz się, dlaczego izolacja podłogi na poddaszu jest doskonałym rozwiązaniem w kwestii termoizolacji domu.

Czy warto ocieplać podłogę na poddaszu?

Ocieplenie podłogi na poddaszu w odczuwalnym stopniu podnosi poziom termoizolacji budynku mieszkalnego. Ucieczka ciepła poprzez nieszczelne poddasze może znacznie podnieść koszty ogrzewania. Wybór odpowiedniego ocieplenia wpłynie zarówno na komfort życia mieszkańców, jak i wysokość rachunków.

Do ocieplenia podłogi na poddaszu doskonale nadaje się pianka PUR, która nie traci właściwości przez długie lata. Aplikowana jest metodą natryskową, co zapewnia jednolitą, równomierną warstwę ocieplenia. To jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych, dostępnych obecnie na rynku budowlanym.

Jaki produkt sprawdzi się najlepiej w przypadku izolacji podłogi na poddaszu użytkowym stropów międzypiętrowych? W ofercie znajdziesz dwa rodzaje pianki PUR – zamknięto- i otwartokomórkową. Ocieplona pianą podłoga na poddaszu zauważalnie ograniczy ucieczkę ciepła, wysokość rachunków i komfort życia.

Ocieplenie podłogi na poddaszu jest jednym z elementów, na który można uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Aby osiągnąć wymierny efekt podniesienia poziomu termoizolacyjności, należy jednak zadbać o kompleksową wymianę wszystkich niedociągnięć, np. montaż nowoczesnych źródeł ciepła. Wymiana tylko jednego elementu nie zapewni odpowiedniego poziomu ocieplenia. Jeśli masz problem ze zrozumieniem ustawy –  skontaktuj się z nami w celu rozwiania wątpliwości.

dlaczego warto ocieplić podłogę na poddaszu

 

Izolacja stropów międzypiętrowych – jak wpłynie to na poziom ocieplenia domu?


Izolacja stropów międzypiętrowych pianą PUR pozwoli Ci zabezpieczyć dom przed powstawaniem mostków cieplnych. Materiał termoizolacyjny jest w pełni bezpieczny dla domowników i nadaje się do domu alergików. Odpowiednio zaaplikowana warstwa piany wyrówna powierzchnię, nie chłonąc wilgoci.

Ocieplenie stropów międzypiętrowych wymaga odpowiedniego doboru rodzaju pianki. Inna bowiem sprawdza się przy stropach betonowych, inna w przypadku stropu szkieletowego. Najlepiej, jeśli skontaktujesz się ze specjalistą, który dobierze optymalny produkt do Twoich warunków mieszkaniowych.

Jak dobrać piankę do rodzaju stropu na poddaszu?

Jeśli jesteś posiadaczem stropu betonowego, wybierz piankę PUR zamkniętokomórkową. To sztywny i odporny na uszkodzenia materiał, który wytrzyma obciążenie betonem posadzkowym. Dodatkowo produkt pozwala w dowolny sposób zaadoptować pomieszczenie. Podłoga na poddaszu użytkowym ze stropem betonowym powinna więc być zabezpieczona materiałem twardszym, czyli pianą zamkniętokomórkową.

Jeśli jednak zamieszkujesz starą kamienicę, obiekt drewniany lub dom z drewnianym dachem, jesteś posiadaczem stropu szkieletowego. W tym przypadku najlepiej sprawi się ocieplanie podłogi na poddaszu użytkowym pianą otwartokomórkową. Piana tego typu wypełnia wolną przestrzeń między częściami konstrukcji, tworząc lekką warstwę ociepleniową z doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ponadto, ocieplenie podłogi na poddaszu użytkowym pianą otwartokomórkową stanowi dodatkową warstwę akustyczną, która wyciszy poszczególne części domu.