O Nas

Termomodernizacja ma sens tylko jeśli przeprowadzona jest w sposób kompleksowy.

Na polskim i europejskim rynku nie ma jednej firmy, która oferowałaby kompleksową termomodernizację, dostarczając najlepsze produkty i dobre ceny oraz doradztwo w zakresie dofinansowania. Doświadczenie i ilość pytań wywołanych przez Program Czyste Powietrze skłoniły nas do współpracy merytorycznej i ofertowej, tak, żeby na kwestię termomodernizacji nowego lub istniejącego już budynku spojrzeć najszerzej, z punktu widzenia samego użytkownika i potrzeb nieruchomości.

Termofinanse to wspólna inicjatywa zaangażowanych społecznie i ekologicznie firm z szeroko pojętego termomodernizacji, dostarczających najlepszych produktów i usług w zakresie termomodernizacji. Wszystko w trosce o środowisko i otoczenie oraz o konsumenta – jego portfel, zdrowie i dobre samopoczucie.

Termomodernizacja jest w interesie konsumenta i środowiska. Wymaga jednak, żeby producenci różnych rozwiązań mówili jednym językiem i działali wspólnie – pomagając sobie w budowaniu kategorii. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją – jesteśmy wsparciem. W ramach projektu największe firmy z kategorii „termomodernizacja” połączyły siły i mówią jednym głosem.

Podejmując współpracę wyszliśmy z założenia, że sama wymiana kotła, stolarki drzwiowej czy izolacja dachu, to dla konsumenta i efektywnej termomodernizacji za mało. Aby zaproponować pełną usługę oraz bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe doradztwo podjęliśmy działania, organizując konsorcjum – wymieniając się know-how, inspirując się do prokonsumenckih i ekologicznych działań, a także dostosowując produkty i usługi kompleksowo do oczekiwań konsumenta i jego nieruchomości.

Firmy biorące udział w projekcie:

Purios to marka pian natryskowych służących do skutecznej izolacji poddaszy, dachów płaskich oraz stropów. Purios to 25 lat gwarancji niezmienności parametrów, ciepło w Twoim domu, najlepsza lambda a rynku oraz brak mostków termicznych. Dzięki dwa razy szybszej metodzie aplikacji zyskujesz czas oraz oszczędzasz pieniądze. Purios sprawdza się na różnych szerokościach geograficznych w już ponad 30 krajach.

Zalety pian poliuretanowych PURIOS:
• duża energooszczędność, ze względu na dokładne pokrycie wszystkich elementów wymagających ocieplenia,
• posiada najlepsze parametry izolujące i daje gwarancję szczelności,
• jednorodna warstwa bez spoin i połączeń technologicznych,
• trwałość powłoki,
• przyczepność do różnych podłoży,
• nie ulega osuwaniu ani filcowaniu,
• nie chłonie wilgoci,
• jest bezzapachowa, odporna na pleśń, grzyby i bakterie,
• wzmacnia i wygłusza konstrukcję budowlaną.
Piana poliuretanowa znana jest w budownictwie od wielu lat. Doskonałe właściwości izolacyjne wynikają bezpośrednio z budowy i struktury piany jako materiału porowatego zawierającego system komórek otwartych i zamkniętych. Z racji na bardzo niski współczynnik przewodnictwa cieplnego, świetnie nadaje się jako termoizolacja do różnorodnych aplikacji.

Godne polecenia jest użycie pian poliuretanowych PURIOS nanoszonych metodą natrysku do izolowania nowych obiektów budowlanych. Można je też stosować w obiektach już istniejących, poddawanych termomodernizacji.

Purinova Sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy (85-825 Bydgoszcz), ul. Wojska Polskiego 65, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000269659, posiadająca nr NIP: 9930501149, o kapitale zakładowym 3.000.000,00 PLNNDE Sp. z o. o. to młody zespół specjalistów i od 4 lat wykonujemy audyty energetyczne budynków oraz przygotowujemy wnioski o dotacje na wymianę pieca i termomodernizacje.  Realizujemy zlecenia zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla jednostek samorządowych oraz przedsiębiorstw. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu gwarantujemy naszym klientom 100% skuteczności w pozyskaniu dotacji.
Jako pierwsza firma w Polsce odwiedziliśmy ponad 12 tysięcy domów mieszkańców Małopolski, którzy starali się o dotacje na wymianę pieca.  Współpracujemy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędami Marszałkowskimi oraz Urzędami Miast i Gmin na terenie całej Polski.

NDE Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (30-082 Kraków), ul. Kazimierza Wielkiego 142/6, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000606768, posiadająca nr NIP 6762503151, o kapitale zakładowym: 5.000,00 PLN.Grupa VELUX od ponad 75 lat tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.Firma VELUX Polska działa od 30 lat, a Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce.

Velux Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-255 Warszawa), ul. Krakowiaków 34, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000018788, posiadająca nr NIP 5210091891, o kapitale zakładowym: 5.188.425,00 PLN.


Grupa OKNOPLAST to polska, międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi w Europie. W portfolio firmy znajdują się okna, drzwi tarasowe i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety, bramy oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów.Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród. Największą popularnością produkty OKNOPLAST cieszą się wśród m.in. Polaków, Włochów, Francuzów czy Niemców co świadczy o najwyższej jakości wykonania.

Oknoplast Sp. z o. o. z siedzibą w Ochmanowie nr 117 (02-255 Podłęże), wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000141430, posiadająca nr NIP 678-00-38-167, o kapitale zakładowym: 105.000,00 PLN.


Firma CAL to przedsiębiorstwo rodzinne z Suwałk, którego produkty są dostępne nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Anglii, Niemczech, na Litwie, w Skandynawii czy w Kanadzie. Od ponad 35 lat wykonuje najwyższej jakości drzwi drewniane – wewnętrzne i zewnętrzne. Ambasador Budownictwa Pasywnego uhonorowany prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami – za jakość, fachowość i profesjonalizm. Pierwszy na rynku producent drzwi zewnętrznych z naświetlami certyfikowanych w Passive House Institute w Darmstadt. Najbardziej innowacyjny producent w branży, którego rozwiązania stają się standardami na rynku. Pracodawca dla ponad 100 osób. CAL stawia na sprawdzonych, renomowanych dostawców, takich jak m.in. Winkhaus, VBH, Teknos, czy 3M.

Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy Sp. j. z siedzibą w Suwałkach (16-400 Suwałki), przy ul. Piaskowej 5, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000021604, posiadająca nr NIP 8440005098.