O Nas

Termomodernizacja ma sens tylko jeśli przeprowadzona jest w sposób kompleksowy.

Na polskim i europejskim rynku nie ma jednej firmy, która oferowałaby kompleksową termomodernizację, dostarczając najlepsze produkty i dobre ceny oraz doradztwo w zakresie dofinansowania. Doświadczenie i ilość pytań wywołanych przez Program Czyste Powietrze skłoniły nas do współpracy merytorycznej i ofertowej, tak, żeby na kwestię termomodernizacji nowego lub istniejącego już budynku spojrzeć najszerzej, z punktu widzenia samego użytkownika i potrzeb nieruchomości.

Termofinanse to wspólna inicjatywa zaangażowanych społecznie i ekologicznie firm z szeroko pojętego termomodernizacji, dostarczających najlepszych produktów i usług w zakresie termomodernizacji. Wszystko w trosce o środowisko i otoczenie oraz o konsumenta – jego portfel, zdrowie i dobre samopoczucie.

Termomodernizacja jest w interesie konsumenta i środowiska. Wymaga jednak, żeby producenci różnych rozwiązań mówili jednym językiem i działali wspólnie – pomagając sobie w budowaniu kategorii. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją – jesteśmy wsparciem. W ramach projektu największe firmy z kategorii „termomodernizacja” połączyły siły i mówią jednym głosem.

Podejmując współpracę wyszliśmy z założenia, że sama wymiana kotła, stolarki drzwiowej czy izolacja dachu, to dla konsumenta i efektywnej termomodernizacji za mało. Aby zaproponować pełną usługę oraz bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe doradztwo podjęliśmy działania, organizując konsorcjum – wymieniając się know-how, inspirując się do prokonsumenckih i ekologicznych działań, a także dostosowując produkty i usługi kompleksowo do oczekiwań konsumenta i jego nieruchomości.

 

Firmy biorące udział w projekcie:

 

Purinova Sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy (85-825 Bydgoszcz), ul. Wojska Polskiego 65, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000269659, posiadająca nr NIP: 9930501149, o kapitale zakładowym 3.000.000,00 PLN
 
Purinova zajmuje się produkcją polioli poliestrowych oraz systemów poliuretanowych. Od wielu lat rozwijamy własne know-how i wdrażamy nowoczesne technologie na rynkach międzynarodowych. Nasze produkty znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle budowlanym, chłodniczym czy motoryzacyjnym. Purinova to producent piany PUR – Purios. Purios to marka pian natryskowych służących do skutecznej izolacji poddaszy, dachów płaskich oraz stropów. Purios to 25 lat gwarancji niezmienności parametrów i ciepło w Twoim domu – najlepsza lambda a rynku – brak mostków termicznych. Dzięki pianie Purios zyskujesz czas oraz oszczędzasz pieniądze – 2x szybszy sposób aplikacji. Purios zdobywał doświadczenie na rynku polskim i zagranicznym – sprawdziliśmy się w gorącej Hiszpanii oraz wilgotnej Irlandii.

 

NDE Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (30-082 Kraków), ul. Kazimierza Wielkiego 142/6, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000606768, posiadająca nr NIP 6762503151, o kapitale zakładowym: 5.000,00 PLN.
 

Tworzymy młody zespół specjalistów i od 4 lat wykonujemy audyty energetyczne budynków oraz przygotowujemy wnioski o dotacje na wymianę pieca i termomodernizacje.  Realizujemy zlecenia zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla jednostek samorządowych oraz przedsiębiorstw. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu gwarantujemy naszym klientom 100% skuteczności w pozyskaniu dotacji.
Jako pierwsza firma w Polsce odwiedziliśmy ponad 12 tysięcy domów mieszkańców Małopolski, którzy starali się o dotacje na wymianę pieca.  Współpracujemy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędami Marszałkowskimi oraz Urzędami Miast i Gmin na terenie całej Polski.

 

Velux Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (02-255 Warszawa), ul. Krakowiaków 34, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000018788, posiadająca nr NIP 5210091891, o kapitale zakładowym: 5.188.425,00 PLN.
 

Grupa VELUX od ponad 75 lat tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.Firma VELUX Polska działa od 30 lat, a Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce.

 

Oknoplast Sp. z o. o. z siedzibą w Ochmanowie nr 117 (02-255 Podłęże), wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000141430, posiadająca nr NIP 678-00-38-167, o kapitale zakładowym: 105.000,00 PLN.
 
Grupa OKNOPLAST to polska, międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi w Europie. W portfolio firmy znajdują się okna, drzwi tarasowe i drzwi zewnętrzne z PVC i aluminium, rolety, bramy oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów.Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród. Największą popularnością produkty OKNOPLAST cieszą się wśród m.in. Polaków, Włochów, Francuzów czy Niemców co świadczy o najwyższej jakości wykonania.

 

Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy Sp. j. z siedzibą w Suwałkach (16-400 Suwałki), przy ul. Piaskowej 5, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000021604, posiadająca nr NIP 8440005098.

Firma CAL to przedsiębiorstwo rodzinne z Suwałk, którego produkty są dostępne nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Anglii, Niemczech, na Litwie, w Skandynawii czy w Kanadzie. Od ponad 35 lat wykonuje najwyższej jakości drzwi drewniane – wewnętrzne i zewnętrzne. Ambasador Budownictwa Pasywnego uhonorowany prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami – za jakość, fachowość i profesjonalizm. Pierwszy na rynku producent drzwi zewnętrznych z naświetlami certyfikowanych w Passive House Institute w Darmstadt. Najbardziej innowacyjny producent w branży, którego rozwiązania stają się standardami na rynku. Pracodawca dla ponad 100 osób. CAL stawia na sprawdzonych, renomowanych dostawców, takich jak m.in. Winkhaus, VBH, Teknos, czy 3M.