Planując budowę czy remont chcemy sięgać po najlepsze. Dzisiejszy rynek budowlany, zarówno w zakresie towarów jak i usług, daje nieskończone możliwości wyboru. Nie musisz zadowalać się rozwiązaniami, które nie spełniają wszystkich Twoich oczekiwań. Nie musisz iść na kompromis w kwestii jakości. Co więcej – nie powinieneś. Twoja budowa to inwestycja – przyniesie spodziewane efekty, jeśli zaufasz sprawdzonym markom. Piany Purios to doskonały wybór, nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Lokalna firma – globalne myślenie

Siedziba w Bydgoszczy, biura i centra dystrybucji rozsiane na dwóch kontynentach. Purinova, producent systemów poliuretanowych Purios, to marka o globalnym zasięgu. Na styku nowoczesnej technologii i doskonałego know-how powstała firma, która zaznacza swoją obecność nie tylko w budownictwie, ale także w wysoko wyspecjalizowanych gałęziach przemysłu chemicznego.

W budownictwie mieszkaniowym jest obecna przede wszystkim jako dostawca systemów izolacji, opartych o pianę poliuretanową. Jeśli szukasz technologii ociepleniowej, która zagwarantuje Ci niższe rachunki i wyższy komfort termiczny dla domowników – Purios to doskonały wybór!

czym ocieplić dach na poddaszu użytkowym

Dlaczego warto postawić na izolację pianą PUR?

Wybierając materiał, który ma spełniać funkcję ocieplenia, musimy rozpatrzyć wiele czynników. Musi on posiadać doskonałe parametry izolacyjności. Jak to ocenić? Kluczowa będzie wartość współczynnika przenikania ciepła, którą cechuje się dany produkt (współczynnik lambda – λ [W/(m·K)]). Ta informacja mówi nam ile energii cieplnej „ucieka” przez warstwę izolacyjną z wnętrza budynku. Tradycyjne systemy ociepleniowe wykorzystują przeważnie styropian lub wełnę mineralną, których współczynnik lambda wynosi najczęściej od 0,045 do 0,032 [W/(m·K)]. W przypadku pian PUR te wartości spadają nawet do 0,021 [W/(m·K)].

Kolejne korzyści, wynikające z zastosowania produktów poliuretanowych Purios, to bezpieczeństwo i trwałość izolacji. Piany PUR, po wyschnięciu, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Dzięki odporności na wilgoć nie stanowi siedliska grzybów i pleśni, co może nastąpić przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań. Taka warstwa ociepleniowa stanowi rozwiązanie na długie lata.

jak obliczyć powierzchnie poddasza do ocieplenia

Produkty Purios – jaką pianę wybrać?

Wśród rozwiązań proponowanych przez markę Purios możemy wyróżnić dwie grupy: piany zamkniętokomórkowe oraz otwartokomórkowe. Czym się różnią? Jakie są ich zastosowania?

Purios HO – to piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek, stosowana do produkcji sztywnej pianki natryskowej. Jej struktura umożliwia aplikacje grubszych warstw (od 5 do 10 cm), gwarantując oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów. Można ją stosować do ocieplenia dachów, ścian czy podłóg.

Purios HR jest idealnym wyborem na pierwszej linii frontu. Posiada najniższy parametr przenikania ciepła – 0,021 – 0,022 W/mK. Dzięki temu doskonale sprawdzi się przy izolacji dachów, fundamentów i podłóg.

Trzecim produktem o strukturze zamkniętokomórkowej jest Purios H, o uniwersalnym zastosowaniu. Można aplikować ją bezpośrednio na konstrukcje stalowe, blachę czy beton.

Piany otwartokomórkowe sprawdzą się tam, gdzie występują mniejsze obciążenia statyczne – można je śmiało stosować przy ocieplaniu poddaszy, ścian i stropów. Purios E, Purios ET i Purios FR – dzięki strukturze otwartokomórkowej stanowią półsztywną izolację, która przy umiejętnej aplikacji skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, wypełniając nawet trudno dostępne szczeliny w przegrodach.

jak ocieplić poddasze użytkowe - izolacja termiczna strychu

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania – zwłaszcza gdy stawką jest komfort, zdrowie i bezpieczeństwo domowników. Wybierz jakość. Wybierz Purios!