Nawet najpiękniej zaaranżowane wnętrza pozostają bez wyrazu, jeśli nie są odpowiednio doświetlone naturalnym światłem słonecznym. Od 30 lat marka VELUX, będąca częścią duńskiego holdingu VKR, dostarcza rozwiązania z zakresu stolarki okiennej i akcesoriów tysiącom Polaków. Ponadto, aktywnie wspierając promocję nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa, kształtuje świadomość klientów w wymiarach zdrowia i zużycia energii.

Zrównoważone budownictwo

Firma VELUX od wielu lat koncentruje się nie tylko na sprzedaży wysokiej jakości produktów. Idea zrównoważonego budownictwa stanowi dla marki rodzaj zobowiązania wobec ludzi i planety. Z tego powodu powstał szereg inicjatyw, między innymi Barometr Zdrowych Domów, badający stan europejskiego budownictwa, także w kontekście samopoczucia i zdrowia mieszkańców.

VELUX promuje koncepcję równoważonego życia w budynkach” (ang. sustainable living in buildings), dzięki której na rynku dostępne są produkty pozwalające minimalizować wpływ na środowisko, jednocześnie sprzyjające zdrowiu i samopoczuciu ludzi.

okna velux 6

Okna na miarę Twoich potrzeb

W świadomości klientów firma VELUX to przede wszystkim wysokiej jakości okna dachowe. Rzeczywiście – jej oferta obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, oraz akcesoriów. Produkty te współtworzą zdrowy klimat w pomieszczeniach, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Od wielu lat VELUX jest najchętniej wybieraną przez Polaków marką okien dachowych.

Czym kierować się, planując zakup?

Stoisz w obliczu budowy lub remontu? Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania na lata – postaw na VELUX. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze – miejsce montażu. Kąt nachylenia dachu jest jednym z kluczowych czynników przy wyborze. Im mniejszy spadek połaci tym dłuższe powinno być okno.

Druga kwestia – wysokość ściany kolankowej. Od tego na jakim poziomie zamontowane zostanie okno zależy wybór umiejscowienia otwierania. Firma VELUX ma w swojej ofercie okna dachowe z górnym lub dolnym systemem otwierania, klapowo-obrotowe, a także sterowane elektrycznie i solarne.

Trzeci aspekt to rodzaj pomieszczenia, gdzie umieszczone zostanie okno. Pakiet wyciszania deszczu sprawdzi się zwłaszcza w sypialniach , z kolei w kuchni czy łazience wskazane będą odporne na wilgoć okna drewniano-poliuretanowe.

okna velux 5

Energooszczędność i komfort

Zakup okien to inwestycja na lata. Dlatego warto pochylić się nad parametrami produktów, które planujemy kupić. W przypadku okien dachowych będziemy rozważać ich energooszczędność oraz komfort dla użytkowników.

Okna marki VELUX dzielą się na trzy klasy produktów: standard, dedykowaną klientom szukającym trwałych i ekonomicznych rozwiązań, standard plus – dla tych, którzy chcą inwestować w lepszą efektywność cieplną oraz premium, cechującą się najwyższymi dostępnymi parametrami i szerokim wachlarzem udogodnień.

W tych trzech klasach znajdziemy produkty różniące się wielkością, sposobem otwierania i miejscem przeznaczenia. Bez względu na to, czy wybierzesz okno z segmentu standard czy premium –każdy produkt VELUX spełnia standardy nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa.

okna velux 4

Nie tylko okna

VELUX to nie tylko okna. Szeroki asortyment akcesoriów i produktów do poddaszy daje nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Szukasz sprawdzonego rozwiązania – zaufaj marce VELUX!

okna velux 3okna velux 7