grafika: CAL Prawdziwe Drzwi

Drzwi wejściowe to zakup na długie lata, dlatego decyzję należy podjąć odpowiedzialnie, kierując się rozsądkiem. Wygląd i estetyka to tylko jeden z czynników, który powinno się  brać pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego modelu. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze drzwi i jak podjąć najlepszą decyzję?

Funkcje drzwi zewnętrznych

Dobre drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego stanowią nie tylko estetyczną kropkę nad „i” w wystroju domu. Odpowiadają także za ciepły wiatrołap zimą oraz bezpieczeństwo domowników. Jeśli więc stoisz przed wyborem odpowiednich drzwi wejściowych, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jakie drzwi wejściowe do domu są najlepszym rozwiązaniem?

Pamiętaj, że wymiana drzwi stanowi jeden z elementów programu Czyste Powietrze i objęta  jest dofinansowaniem. Aby zapewnić sobie wymierny efekt końcowy zadbaj o pełną termomodernizację domu. Jeśli masz wątpliwości, co do któregokolwiek z punktów programu – skontaktuj się z nami, aby je wyjaśnić.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać? Pod uwagę weź między innymi materiał, z którego wykonany jest dany model. W bogatej ofercie producenckiej znajdziesz różnego rodzaju drzwi: drewniane, stalowe, wykonane z aluminium, PVC i włókna szklanego. Ogromną popularnością cieszą się drzwi wejściowe wykonane z drewna. Dlaczego?

Drewniane drzwi zewnętrzne do domu wyróżniają się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, antywłamaniowymi oraz wysoką estetyką wykonania. Ich materiał konstrukcyjny – drewno, jako jedyny na rynku jest naturalny, ekologiczny i w pełni biodegradowalny.

Wymiar drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego

Wybierając konstrukcję drzwi wejściowych zwróć uwagę na wysokość i szerokość światła przejścia drzwi wejściowych. Pamiętaj, że komfortowa wysokość drzwi to minimum 2 metry w świetle przejścia, z kolei szerokość przejścia nie powinna być mniejsza niż 90 cm. Wymiary te zapewnią Ci komfort codziennego użytkowania, a także pozwolą swobodnie wnieść przedmioty wielkogabarytowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym innym artykule – Jak wybrać wymiar drzwi zewnętrznych do domu?

Właściwości termoizolacyjne drzwi zewnętrznych

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego, nie zapomnij o sprawdzeniu współczynnika przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym lepiej, tym cieplejsze są drzwi.

Do coraz częściej budowanych domów pasywnych przeznaczone są drzwi zewnętrzne o maksymalnym współczynniku przenikania ciepła 0,8 W/m2K. Wartość ta jest osiągana w wysokiej klasy drzwiach, w tym drewnianych. Dobry produkt to nie wszystko, warto skorzystać z autoryzowanych grup montażowych producenta, ponieważ ciepłe drzwi to drzwi prawidłowo zamontowane.

Drzwi antywłamaniowe i inteligentne

Jeśli stawiasz na wysoki poziom bezpieczeństwa, zdecyduj się na drzwi zewnętrzne antywłamaniowe do domu jednorodzinnego. Posiadają one elementy budowy zwiększające ich antywłamaniowość, takie jak np. bolce antywyważeniowe oraz okucia renomowanych producentów przeznaczone do stosowania w drzwiach antywłamaniowych (np. klamki klasy 3 lub 4). Pamiętaj, że kupując drzwi w zestawie z naświetlami certyfikat antywłamaniowości powinny posiadać zarówno drzwi, jak i naświetla.

Na jakie drzwi zewnętrzne warto zwrócić uwagę, gdy chcesz mieć stałą kontrolę nad dostępem do domu? Sprawdź ofertę producentów posiadających rozwiązania inteligentne w postaci czytników biometrycznych, klawiatur kodowych czy nawet dedykowanych aplikacji pozwalających zarządzać zdalnie strefą wejścia do domu oraz elektroniką wewnątrz. Dzięki ich zastosowaniu nie będziesz musiał pamiętać o noszeniu klucza, a także zwiększysz bezpieczeństwo domowników i cennego dobytku.